Neznámá žena v Praze unesla malou holčičku, kterou následně zachránil náhodný kolemjdoucí. Po únoskyně pátrají policisté.
Policie ČR

Zmatená žena unesla v Praze osmiletou dívenku! Prý ji chtěla ochránit před mimozemšťany!

26. ledna 2016 14:14 / Z domova
Policisté pátrají po ženě, která den před Štědrým dnem unesla ze Staroměstského náměstí v Praze osmiletou holčičku! Dívenka s ní odešla poté, co jí únoskyně půjčila čepici a šálu! Zachránil ji muž, který zavolal policii. Žena však stihla utéct!

Rodiče ztrátu dcerky ohlásili před osmou hodinou večer. Nejspíše psychicky nemocná únoskyně s ní chodila přes hodinu a půl ulicemi Prahy. Když dorazily až do Letenských sadů, schovala školačku do jednoho z křovisek. Naštěstí šel v tu chvíli okolo muž, který venčil svého psa. Toho únoskyně oslovila a poprosila ho, aby jí pomohl holčičku zachránit.

Muže tato prosba překvapila a hned se zajímal před kým, nebo čím má dívenku zachraňovat. „Odpověděla mu, že před mimozemšťany a ufony, kterých je plná planeta. Prý se mají maskovat jako lidé a jediná obrana před nimi prý je předstírat kóma,“ uvedl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Muž neváhal a zavolal policii, protože mu případ přišel velice podivný. Do jejich příjezdu byl dvojici stále na blízku. Z taktických důvodů se dal s ženou znovu do řeči. Najednou se však od něj začala vzdalovat a pak se dala na útěk. „Nepronásledoval ji, měl totiž starost především o dívenku. Následně přijeli na místo kolegové a školačku o chvíli později předali rodičům,“ uvedl Hulan.

Kriminalistům se do této doby nepodařilo ženu vypátrat, a proto prosí veřejnost o pomoc. „Kdyby kdokoliv poznal ženu a znal jste její identitu, nebo věděl, kde bydlí, nebo se momentálně zdržuje, sdělte prosím tyto informace na lince 158,“ žádal mluvčí.  
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Potrefená husa kejhá vždycky jako první! My že

Celebrity

Českého moderátora a herce vykradli, sledoval to

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou