Hasiči se snažili zachránit kolabujícího jeskyňáře v Moravském krasu. Krátce po vytažení z jeskyně ale muž zemřel.
HZS Jihomoravského kraje

Krutý víkend na Moravě! Běžkař zemřel na Pradědu, jeskyňář v Moravském krasu!

07. března 2016 16:42 / Z domova
Obzvláště tragický byl uplynulý víkend na Moravě, dva lidé na dvou různých místech při své oblíbené činnosti zkolabovali a zemřeli! Obě události se staly v sobotu po poledni - v Moravském krasu zahynul speleolog a na Pradědu v Jeseníkách zase zahynul běžkař!

Běžkaři bylo 59 roků a během běžkařské túry z ničeho nic zkolaboval. Svědci události začali muži okamžitě poskytovat první pomoc, ke kterým se přidal i náhodně přítomný záchranář a členové horské služby. Ani přes hodinovou resuscitaci se ale muže oživit nepodařilo.

Tragicky skončil i případ jeskyňáře (64) z Moravského krasu. I on zřejmě skonal na zástavu srdce, a to v jeskyni Nový Lopač. jeho záchranu komplikovala skutečnost, že jediný přístup do jeskyně vede 30 metrů hlubokou šachtou o průměru jeden metr. Tou hasiči za velmi komplikovaných podmínek vytahovali kolabujícího muže. oživovali ho ještě dole, masírovali mu srdce a dávali kyslíkovou terapii. "Záchranná akce trvala asi 50 minut, muž bohužel krátce po vytažení z jeskyně zemřel," podotkl mluvčí hasičů David Jirouš. 
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Tak to bude opravdu zajímavý souboj. Zvítězí

Celebrity

Neuvěřitelné! Lucie Bílá udělala zázrak!

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou