Policisté zadrželi dalšího podezřelého z 20 let staré vraždy šéfa českého podsvětí Antonína Běly (na snímku).
Reprofoto

20 let unikal vrah mafiánského bosse spravedlnosti! Záhadná vražda je rozluštěna!

26. března 2016 04:08 / Historie
Vražda mafiánského bosse Antonína Běly opředená mnoha otazníky je možná objasněna! Tvrdí to alespoň speciální policejní tým Tempus, který krátce před koncem promlčecí doby dopadl gaunera, který se na vraždě vlivného člena podsvětí 90. let měl před dvaceti lety podílet!

Totožnost podezřelého z vraždy nechce policie prozradit, aby to neohrozilo vyšetřování. Každopádně jde už o druhého zadrženého v této souvislosti. Před několika dny skončil v rukou policistů Pavel Šrytr, bodyguard kmotra Františka Mrázka. I on se měl na vraždě romského krále s vazbami na Rusko, Antonína Běly, podílet.

Vražda se stala v dubnu roku 1996. Maskované komando vtrhlo do Bělova domu v Úvalech u Prahy a do bosse českého podsvětí vypálili několik dávek ze samopalu. Zakuklení ozbrojenci si údajně pak z vily odnesli mnohamilionový lup. Od začátku se spekulovalo o tom, že si vraždu objednal František Mrázek, který byl dříve s Bělou kamarád a blízký spolupracovník. Pak se z nich ale stali rivalové. Než se to ale policistům podařilo prokázat, byl zavražděn i Mrázek. Jiná verze ale tvrdí že vražda Běly souvisela s vyřizováním účtů mezi arménským a gruzínským zločineckým gangem.

Zatím ale vše nasvědčuje tomu, že si vraždu skutečně objednal Mrázek. Prvním zadrženým byl totiž Pavel Šrytr, který pracoval jako ochranka Běly a později chránil právě kontroverzního podnikatele Františka Mrázka. O druhém zadrženém zatím policie nic bližšího neřekla. Pouze to, že ho dopadla v Praze v nočních hodinách. V cele a u výslechů strávil dvě noci. 
Marie Popelková | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Další tvrdá rána bruselským zastáncům migrace je

Celebrity

Další velký muzikálový průšvih: Romeo a Julie

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou