Republiku křižují falešní kominíci! Jejich doklad ale pojišťovny neuznají a lidem po případném požáru nezaplatí ani korunu.
policejnidenik

Pozor na falešné kominíky! Zkoušejí to na lidi napříč republikou!

04. února 2015 14:18 / Z domova
Sdružení obrany spotřebitelů varuje před falešnými kominíky! Jen tahají z lidí peníze a v případě požáru pojišťovny jejich doklad neuznají!

Na problém upozornila kroměřížská poradna při Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska. Podvodníci ale zdaleka nebalamutí lidi jen na Kroměřížsku. "Lidé mají obavy, aby nenarazili na falešného kominíka a jejich obavy jsou v mnohém oprávněné. Napříč republikou byl totiž zaznamenán nárůst případů falešných kominíků, ale i kominíků, kteří provádějí revize bez oprávnění," uvádí kroměřížská poradna.

Důsledky pak mohou být fatální. Pokud totiž dojde k neštěstí a lidé chtějí po pojišťovně náhradu škody, ta takový doklad o kontrole neuzná a mnohdy obrovské škody zůstanou na bedrech zoufalých lidí. Odborníci proto radí si kominíka vždy zkontrolovat, tedy minimálně ověřit jeho totožnost a živnostenské oprávnění. Kominíky, kteří u dveří zazvoní bez předchozí objednávky, by nikdo neměl vůbec pouštět dovnitř.  
Chovancová Jana | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Jste národ naprostých pitomců neschopných

Celebrity

Takhle jste Dášu Havlovou dlouho neviděli!

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou