Republiku křižují falešní kominíci! Jejich doklad ale pojišťovny neuznají a lidem po případném požáru nezaplatí ani korunu.
policejnidenik

Pozor na falešné kominíky! Zkoušejí to na lidi napříč republikou!

04. února 2015 14:18 / Z domova
Sdružení obrany spotřebitelů varuje před falešnými kominíky! Jen tahají z lidí peníze a v případě požáru pojišťovny jejich doklad neuznají!

Na problém upozornila kroměřížská poradna při Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska. Podvodníci ale zdaleka nebalamutí lidi jen na Kroměřížsku. "Lidé mají obavy, aby nenarazili na falešného kominíka a jejich obavy jsou v mnohém oprávněné. Napříč republikou byl totiž zaznamenán nárůst případů falešných kominíků, ale i kominíků, kteří provádějí revize bez oprávnění," uvádí kroměřížská poradna.

Důsledky pak mohou být fatální. Pokud totiž dojde k neštěstí a lidé chtějí po pojišťovně náhradu škody, ta takový doklad o kontrole neuzná a mnohdy obrovské škody zůstanou na bedrech zoufalých lidí. Odborníci proto radí si kominíka vždy zkontrolovat, tedy minimálně ověřit jeho totožnost a živnostenské oprávnění. Kominíky, kteří u dveří zazvoní bez předchozí objednávky, by nikdo neměl vůbec pouštět dovnitř.  
Chovancová Jana | krimiStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Prevence kriminality na český způsob! Tak nevíme,

Celebrity

Havlová přiznala vážnou nemoc! Proto taky drasticky

Sport

Tak to je mega úlet! Neznámý Frantík se stal